Skip to content
Szukaj
Generic filters
Exact matches only

26 komentarzy

  1. Kinga
    27 lutego 2019 @ 21:38

    Bardzo fajny wpis i przejrzyście zebrane informacje. Z dotychczas przeczytanych artykułów na ten temat ten jest moim zdaniem najlepszy. Mam jednak dwa pytania. Pierwsze dotyczy tego, że w tym zestawieniu w ogóle nie pojawiły się jajka. Czy to oznacza, że nie należy ich jeść? A może tylko białko, jak mówią niektóre źródła? Drugie natomiast dotyczy nabiału, lekarz powiedział mi, że nie należy go jeść bo ma działanie wzdymające. Ale mówił też o marchwi gotowanej, że jest świetna, a tymczasem zupełnie mi nie służy… Będę wdzięczna za odpowiedź, bo problem dotyczy mnie osobiście i mam ogromny mętlik w głowie na temat co można, a czego nie można jeść w tej chorobie. Pozdrawiam serdecznie!

  2. Aga
    3 kwietnia 2019 @ 19:14

    Tak naprawdę dużo zależy od twojego organizmu. Ja osobiście np po samym zabiegu nie odczuwałam dużej różnicy po zjedzonych posiłkach. Pierwszy tydzień posiłki lekkie z gotowanych warzyw i sucharki . Potem natomiast nie ograniczałam się do samych warzyw czy owoców gotowanych Jadłam prawie wszystko z głową. Tak mi też lekarz powiedział,żebym jadła i robiła na to co się czuje. Teraz już minął prawie miesiąc kawy czy alkoholu nie mam odwagi próbować,ale jajka czy jakieś mniejsze ilości posiłków co wcześniej mogły powodować kolki staram się wprowadzać i obserwować reakcje organizmu. Co do samej marchewki to kiedyś słyszałam jak przygotowywałam posiłki dla dzieci,że sama gotowana marchewka może być gorzej trawiona przez niektóre osoby,ale nie pamiętam teraz dlaczego.

  3. Kasia
    4 czerwca 2019 @ 19:46

    Czy pani moze zajmuję się ustalaniem indywidualnej diety.
    Konkretnie po usunięciu pęcherzyka żółciowego

  4. Kowal78
    11 sierpnia 2019 @ 07:57

    Czytałem co piszecie jakieś zdrowe jedzenie, ja wiem Normalnie jem schabowe ki polskie potrawy, piwo pije naradzie jest ok. Myślę że trzeba normalnie się odżywiać to nie bardzie problemów… A jusz jestem po operacji 2 lata..

    • Kach
      12 sierpnia 2019 @ 10:36

      Oczywiście! 🙂 dlatego trzeba siebie obserwować. Nie byłabym jednak sobą, jeśli nie przypomniałabym, że problemy z woreczkiem nie wzięły się z niczego i lepiej dbać o siebie – nie popadając oczywiście w przesadę! 🙂 Pozdrawiam

    • Gosia
      7 grudnia 2019 @ 00:11

      Jestem dwa tygodnie po usunięciu pęcherzyka żółciowego, moge jesc wszystko łącznie że smażony i słodkim i nic sie nie dzieje.

  5. Bożena
    14 sierpnia 2019 @ 11:31

    Czy może mi Pani odpowiedzieć, o co chodzi z kawą po operacji woreczka? Ani to tłuszcz, ani surowizna, ani wysokotłuszczowe nabiały, ani napój gazowany słodzony, ani alkohol? Każda dieta, czegokolwiek by dotyczyła, od razu eliminuje kawę jakby rzeczywiście od kawy zależały dalsze losy. Ja rozumiem, “szatan” może zaszkodzić, kawa parzona “po turecku” może zaszkodzić, ale filiżanka normalnej kawy jest aż tak groźna, że miesiąc po operacji nadal nie wolno???

  6. amator
    20 sierpnia 2019 @ 19:52

    Witam-jestem po wycieciu woreczka 1 miesiac i mialem zapalenie trzustki.Stosuje sie do zalecen lekarzy ale mam problem wstydliwy ale prawdziwy==miewam po tych zabiegach jednodniowe rozwolnienia co drugi lub trzeci dzien-lekarze twierdza ze to ustapi a ja biore sporo lekow–dosc drogich i efektow brak
    Mam problemy z gazami i co godzine musze siadac na sedes -bo nie wiem co bedzie???
    Sadze ze ma na to tez wplyw nie tolerancja laktozy.
    Czy te biegunki to efekt po zabiegu-jaka jest prawda???
    Prosze lekarza o rade=moze tak musi byc a czas zrobi swoje.
    Pozdrawiam

    • Boger
      23 września 2019 @ 00:35

      Jestem 12 godzin po usunięciu pęcherzyka żółciowego.Kawę wypiłem godzinę po przebudzeniu.W czasie ostatnich dwóch miesięcy miałem co nocne ataki kolki i praktycznie nic nie jadłem.Bòle nie brały mnie tylko po soku pomidorowym i kawie właśnie.
      A piłem jej dużo.Espresso z odrobiną wody.

  7. Aneta
    5 września 2019 @ 10:44

    Ja po usunięciu woreczka po krótkiej diecie, zaczęłam jeść normalnie. Teraz minął rok od usunięcia i niestety mam żółć w żołądku oraz zapalenie błony śluzowej żołądka, także polecam jednak uważać na to co się je, pozdrawiam.

    • Ania
      22 lutego 2020 @ 13:37

      Miałam tak samo. I też kawę dostałam od razu po przebudzeniu – w Wielkiej Brytanii.

    • Justyna
      11 lutego 2021 @ 22:32

      Witam jestem po usunięciu woreczka 3 miesiące i od paru dniu czuje ból e tym miejscu nie wiem czym spowodowany! Miał tak ktoś?

  8. Aga39
    16 października 2019 @ 02:41

    Mieszkam w Belgii i wczoraj mialam usuwany woreczek. Podejscie lekarzy jest tutaj diametralnie rozne od tego w Polsce, co sprawia, ze jestem zdezorientowana. Moj lekarz ( bardzo znany specjalista, ordynator oddzialu) odnosnie diety poradzil mi uwazac 3 dni! Pozniej jesc normalnie. Przegladam rozne fora i widze, ze w Polsce sugeruje sie minimum miesiac diety. 3 godz po zabiegu pielegniarka proponowala mi herbate albo kawe! Ja jednak bede uwazac na to co jem ale naprawde dziwi mnie ta roznica w podejsciu, bo nie wiem skad wynika.

  9. Basia
    28 października 2019 @ 08:11

    Witam jestem 4dnu po zabiegu czy ja już moge zjeść jakiś normalny obiad nie tylko papki

  10. Anonim
    11 listopada 2019 @ 11:28

    Witam zabieg miałam 7 listopada 2019r a w niedziele zjadłam lekki rosół z makaronem.Jednak faktycznie brak pomysłów na obiady i kolacje.Ale najbardziej brakuje mi kawy no i musiałam przejśc na pieczywo jasne a do tej pory było zytnie lub razowe.Myśle ze po miesiącu to będe próbować kawy lekkiej.No cóż idą święta i tu będzie problem co jeść.

  11. :(
    28 listopada 2019 @ 21:59

    Witam
    Mam ustalony termin na 9 grudnia. Święta kiepsko widzę. Ani normalnego jedzenia ani picia nie mówiąc o alkoholu 🙁

  12. Anonim
    6 grudnia 2019 @ 03:24

    Witam i serdecznie Wszystkich pozdrawiam. Ja zabieg usuniecia woreczka mialam w poniedzialek 2 grudnia w Stanach gdzie mieszkam od lat i na drugi dzien dostalam jadlospis w ktorym bylo wszystko wlacznie z hamburgerami i pizza?Ja nie skorzystalam i zamawialam cos lekkiego to rybke z ryzem na obiad( porcje sa male I wystarczajace) ale na sniadanie mialam jajko .. jajecznice i zjadlam troszke ale nic mi nie bylo. Jedyny problem to niestety ale problem z wyproznieniem.. napewno przyczyna sa lekarstwa przeciwbólowe ..pije herbatki ziolowe i lekarstwa ale jak narazie nic nie pomaga. Planuje jednak byc na dluzszej dietce jedzac wlasnie co 2-3 godzinki male porcje. Pozdrawiam i zycze Wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia.Dorota

    • Sylwia
      7 grudnia 2019 @ 07:45

      ja też mam termin na 9 grudnia .

  13. Anonim
    13 grudnia 2019 @ 16:07

    Ja dzisiaj wróciłem do domu po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego. Pierwszego dnia po zabiegu na śniadanie dali mi zupę mleczną z kaszą, na obiad zupa z makaronem coś podobnego do rosołu,a na drugie ziemniaki, kawałek mięsa gotowanego drobiowego i buraczki. Kolacja to czarny( graham ) chleb z masłem i trzy plasterki drobiowej kiełbaski.
    Następnego dnia na śniadanie miałem taką samą zupę mleczną, dwa gotowane na twardo jajka, czarny chleb i kawałek czerwonej papryki, do popicia kawa z mlekiem- taka dieta szpitalna.

  14. Ewa
    7 stycznia 2020 @ 11:38

    Co z owocami cytrusowymi? Można je jeść po usunięciu woreczka?

  15. Ida
    9 stycznia 2020 @ 14:17

    Czy są jakieś wskazania dla diety wegetariańskiej po usunięciu pęcherzyka żółciowego? Przy eliminacji strączków powstaje dość spory problem w tej kwestii? Będę wdzięczna za informacje lub odesłanie do źródeł/literatury.

  16. Mm
    26 stycznia 2020 @ 10:56

    Miałam usunięty woreczek żółciowy w wieku 15 lat i pół roku dietę lekkostrawna bez żadnych owoców tylko gotowane warzywa zero smaEnia itlustych .za rok minie 20 lat od operacji i nigdy nie miałam żadnych dolegliwości mimo jedzenia wszystkiego .ostatnio staram się przejść na keto. Nie wiem jak to ma się do braku woreczka .czytam różne wypowiedzi jedni piszą że można drudzy że nie .mam problem ze zrzuceniem wagi .być może właśnie przez brak woreczka .do tego insulinoopornosc .przerobiłam dużo diet i stosuje zdrowe odżywianie bez chemii w jedzeniu i to nadal nic nie daje

  17. jolika56
    23 lutego 2020 @ 06:55

    A co z cytrusami ?Można ? Czy tylko soki ?

  18. Anonim
    25 kwietnia 2020 @ 11:15

    Mam 74 lata i ponad 30 lat temu mialam usuniety woreczek zolciowy w srodku bylo 7 kamieni takW
    ich jak ziarnka piepszu przed operacja bardzo mnie to bolalo a po operacji czulam sie bardzo

    • Kasia. S.
      19 maja 2020 @ 18:43

      Ja dostałam w szpitalu przy wypisie spis owoców i cytrusy też tam sa: mandarynki, pomarańcze, grejpfrut, melon, mango. Trzeba tylko z głową i może nie od razu po zabiegu. Można też jeść owoce w formie musów lub smoothie, nawet te, które trawią się trochę dłużej, bo w formie rozdrobnionej są lżej przyswajalne.

  19. Kasia
    19 maja 2020 @ 18:55

    Witam serdecznie. Jestem 5 dni po zabiegu, a kamyczki hodowałam przez 20 lat. Ogólnie rzecz biorąc jadłam prawie wszystko, co prawda z umiarem, żeby się nie zapchać, ale przez te 20 lat nic szczególnego się nie działo. Donosiłam. 2 ciąże, bez większych dolegliwosci. Aż tu nagle nadszedł dzień, w którym mój woreczek powiedział dość i skończyło się ostrym stanem zapalnym, ogromnym bólem i zabiebiem. Pan doktor miał ze mną sporo roboty na stole operacyjnym ? Powiem Wam jedno – żaden przysmak świata nie jest wart tego żeby narażać swoje życie i gratuluję wszystkim, którzy zaraz po diagnozie rozprawili się z problemem szybko i kategorycznie. Życzę wszystkim dużo zdrówka i smacznych potraw – lekkostrawnych oczywiście ?